لپتاپ اپن باکس ، لپ تاپ open box ، خرید لپ تاپ open box ، خرید لپتاپ اپن باکس

بهترین قیمت لپ تاپ اپن باکس ، لپ تاپ open box چیست ؟

لپتاپ اپن باکس ، لپ تاپ open box ، خرید لپ تاپ open box ، خرید لپتاپ اپن باکس

بهترین قیمت لپ تاپ اپن باکس ، لپ تاپ open box چیست ؟

لپ تاپ open box یا اپن باکس چیست ؟

azhdar azhdari | سه شنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۶:۰۴ ب.ظ | ۰ نظر

خرید لپ تاپ اپن باکس 

اپن باکس ، ریفربیشد ، نمایشگاهی چیست؟
شاید تا به حال اصطلاح اوپن باکس یا ریفربیشد به گوش تان خورده باشد. این اصطلاحات بیشتر در زمینه محصولات دیجیتال ( رایانه ، لپ تاپ ،موبایل ،تلویزیون و … ) کاربرد دارد.

 اوپن باکس چیست ؟

لپ تاپ اپن باکس مشهد
اوپن باکس به کالا هایی گفته میشود که جعبه آن باز شده باشد. در کشور های اروپایی ، محصولات دارای ضمانت تعویض یک ماهه میباشند یعنی مشتری میتواند به هر دلیلی محصول خریداری شده را به فروشگاه بازگرداند.

محصولی که جعبه آن باز شده باشد دیگر به عنوان محصول نو و آکبند عرضه نمی شود و تحت عنوان اوپن باکس و باقیمتی به مراتب کمتر به فروش میرسد.

بررسی علل بازگردانی لپ تاپ و موبایل ها به فروشگاه  :
همان طور که در پاراگراف قبل گفته شد ، مشتریان میتوانند محصولات خریداری شده را تا یک هفته حتی بدون هیچ قید و شرطی به فروشگاه بازگردانند.

برخی از دلایلی که منجر به بازگردانی محصول به فروشگاه می شود شامل موارد زیر است:

ایرادات جزئی که به راحتی می توان برطرف کرد اما مشتری ، تخصص لازم در این زمینه را ندارد.
مسائل سلیقه ای مثلا رنگ ، اندازه ، مدل و …

عدم پشتیبانی از برنامه و بازی های مورد نیاز ( در صورتیکه مشتری نتواند بازی و برنامه های مورد نیاز خود را روی لپ تاپ و موبایل خریداری شده نصب و اجرا کند ، لپ تاپ یا موبایل را برمیگرداند و مدل بالاتری را خریداری میکند )
ایرادات فیزیکی جزئی از جمله خط و خش ، رنگ پریدگی و … که در حین حمل و نقل و … ایجاد می شود و نقشی در کارایی لپ تاپ و موبایل ندارد.
فروشگاه ها ، محصولات بازگردانده شده را به چند روش میفروشند که اوپن باکس ، یکی از آنهاست.

بنا به گزارش شرکت Accenture تنها 5 درصد از کالاهای اوپن باکس میتواند به دلیل نقص قطعات باشد.

نکاتی که قبل از خرید محصولات اوپن باکس باید به آنها توجه کرد :
گارانتی و ضمانت :
محصولات اوپن باکس از گارانتی سازنده خارج می شوند و توصیه میکنیم چنین محصولاتی را از فروشگاه های معتبری خریداری کنید که ضمانت بازگشت و گارانتی معتبر ارایه می دهند.

تمامی محصولات شرکت آرانیک کالا شامل لپ تاپ و موبایل و All in one ، شامل گارانتی یک ماهه رایگان می باشند و در صورت تمایل ، با پرداخت هزینه ای اندک ، می توانید از گارانتی یک ساله محصول نیز بهره مند شوید.

اعتبار اصالت کالا

اینکه بدانید محصولی که قصد خرید آن را دارید ،از کجا آمده بسیار حائز اهمیت می باشد. کلیه محصولاتی که در شرکت آرانیک کالا به فروش میرسند،  به سفارش آمریکا و اروپا تولید شده اند و دارای قطعات سخت افزاری با کیفیتی می باشند.

میزان سلامت ظاهری :
کالاهای اوپن باکس در 90 درصد موارد بدون خط و خش و ایراد میباشند و تفاوتی با نمونه آکبند خود ندارند و تنها وجه تمایز آن ، باز شدن جعبه و پلمپ محصول میباشد.

لوازم جانبی :
لوازم جانبی محصولات اوپن باکس کامل بوده و کلیه لوازم موجود در بسته بندی کالای نو در بسته اپن باکس نیز وجود دارد.

 

محصولات ( Refurbished ) بازسازی شده
لپ تاپ ریفوربیش refurbished
 

شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که سرنوشت محصولات دارای ایرادات سخت افزاری چه میشود ؟

این محصولات به کارخانه ارسال میشوند و آنجا ایرادات محصول برطرف میشود و این بار تحت عنوان محصولات Refurbished (بازسازی شده) با قیمت کمتر به فروش میرسد.

معمولا کالاهایی که نیاز به بازسازی دارند قبل از اینکه به دست مشتری برسند ، توسط نمایندگی های فروش و فروشگاه ها به کارخانه بازگشت داده میشوند.

محصولات نمایشگاهی :
محصولات نمایشگاهی ( موبایل - لپ تاپ و ... )
 

به محصولاتی گفته میشود که برای مدت کوتاهی در نمایشگاه و یا ویترین نمایندگی ها قرار گرفته اند. این محصولات بعد از اتمام نمایشگاه ، به شرکت باز گردانده میشود و دیگر تحت نام نو بفروش نمی رسد . این محصولات هیچ مشکلی ( فنی ، ظاهری و … ) ندارند و تنها به دلیل باز شدن پلمپ و خارج شدن از جعبه ، با قیمت کمتر از قیمت نو به فروش میرسند.

خرید ، مقایسه ، قیمت و لپ تاپ استوک

 تا کنون شاید هنگام خرید کالاهای استوک نام اپن باکس را نیز شنیده باشید .و سوالات بسیاری ذهنتان را مشغول کرده باشد . درست است کالای استوک یا اپن باکس چالش های بزرگی را در خرید اجناس به وجود می آورند لذا هم مزایا دارند و از طرفی معایب خاصی هم دارند که اگر به درستی نسبت به انتخابشان اقدام کنید می توانید از مزایای آنها نظیر قیمت کمتر ، برند معتبر ، کیفیت و سلامت کالا بهره مند بشوید .
کالای استوک یا اپن باکس کالاهایی هستند که به دلیل اینکه در فروشگاه با مغازه فروش نرفته اند و صرفا کارتنشان باز شده است و از حالت پلمپ در آمده اند به فروش می رسند و یا ممکن است مشتری صرفا کارتن را باز کرده باشد و کالا را مرجوع کرده باشد و به فروش برسند . در این حالت اپن باکس شامل کالاهایی می شود که در حین حمل و نقل کالا دچار آسیب شده است و یا صرفا توسط مشتری کارتنشان باز شده است .
خاطر نشان می کنیم که کالا های اپن باکس صرفا کارتنشان باز شده است و هیچ گاه استفاده نشده است یعنی به عنوان کالای دست دوم به شما نمی روند .

کالای استوک یا اپن باکس

خرید ، مقایسه ، قیمت و لپ تاپ استوک
چرا کالاهای اپن باکس توانستند محبوبیت کسب کنند؟
برخی از مشتریان که به هر دلیلی کالاهای خریداری شده خود را مرجوع می کردند پلمپ آنها باز می شد و در واقع از آنها استفاده نمی شد به همین دلیل این کالا در دسته کالاهای اپن باکس یا جعبه باز قرار می گرفتند و با قیمتی ارزان تر به فروش می رسد. به همین دلیل این اجناس به عنوان کالایی که جعبه آنها باز شده است بدون هیچ خط و خشی با قیمتی ارزان تر به فروش می رسند . به دلیل اینکه این کالا ها از کیفیت خوب و کارایی خوبی برخوردار هستند توانسته اند محبوبیت کسب کنند.

تفاوت کالای استوک با کالای اپن باکس در چیست ؟
در قسمت قبل گفتیم که کالای استوک یا اپن باکس صرفا جعبه آنها باز شده است و هیچ خط و خشی ندارند حال آنکه کالای استوک یا اپن باکس به چند دسته تقسیم می شوند و دارای گرید هایA, B , C , D هستند . بنابراین هر یک از این گرید ها دارای خاصیت و ویژگی هستند و به تبع آن قیمتی که برای آن کالا در نظر گرفته می شود متفاوت است .
کالای استوک یا اپن باکس کالاهایی هستند که توسط متخصصین بررسی می شوند و چنانچه نیازی به تعویض قطعات داشته باشند یا عمر قطعات آنها به اتمام رسیده باشد قطعه مورد نظر تعویض می شود و سپس در یکی از دسته های نامبرده قرار داده می شود ‌.
کالاهایی را که شما به عنوان استوک در نظر می گیرید به عنوان کالای دست دوم نیستند .

کالای استوک یا اپن باکس

تفاوت کالای دست دوم با استوک چیست ؟
کالای دست دوم به کالایی می گویند که چندین بار استفاده شده است و ممکن است به دلایلی نظیر ارتقا ، آسیب دیدگی و یا سوختگی و نقص قطعات به فروش رسیده باشد . معمولا ممکن است در فروشگاه ها ی اینترنتی یا فروشگاه های حضوری به فروش برسد . این کالاها قیمت نسبتا کمتری دارند . اما توصیه می شود در خصوص انتخاب این نوع از کالاها دقت لازم را داشته باشید چون ممکن است هنگام خرید به دلیل عدم آگاهی عیوب یا تعمیرات این کالاها را به شما باز گو نکنند و شما آن را خریداری کنید .

کالای استوک یا اپن باکس

حال اگر بخواهید یک کالا را برای خرید انتخاب کنید بهتر است کدام یک را برگزینید ؟
ترجیحا سعی کنید هنگام خرید کالاهای استوک و دست دوم و اپن باکس ، اپن باکس را برگزینید . کالاهای اپن باکس محصولاتی با کیفیت بالا هستند که از قیمت کمتری برخوردار هستند آنها از برند های مختلفی یافت می شوند و از لحاظ برند دارای محدودیتی نیستند به همین دلیل این کالاها را در اولویت انتخاب خود قرار بدهید .
حال در مورد کالاهای استوک می توانیم بگوییم که با توجه به اینکه گرید بندی هستند قیمت های متفاوتی دارند و در نتیجه ویژگی که دارند سبب تفاوتشان می شود . کالاهای استوکی که بدون خط و خش هستند در گرید A قرار می گیرند . تا حد امکان توجه داشته باشید که کالاهای استوک ۵ گرید دارند و کالایی را که شما انتخاب می کنید در کدام گرید قرار دارد و چه ویژگی دارد . در انتخاب اغلب کالاهای استوک جای نگرانی نیست و شما می توانید در انتخابتان ابتدا تحقیقات و بررسی لازمه را انجام بدهید . کالاهای استوک دارای کارایی خوب و کیفیت لازم هستند .
در خصوص کالا های دست دوم می توان گفت که برای خرید شان به مکان های معتبر بروید و تا حد امکان از خرید کالاهای دست دوم از دلالان و دست فروشان خود داری کنید زیرا ممکن است به شما اطلاعات غیر مرتبط با کالا بدهند و کالا را با مشخصات اشتباه به فروش رسانند . اما کالاهای دست دوم کالاهایی هستند که اگر از مکان های معتبر خریداری بشوند و دقت کافی در آنها لحاظ بشود می تواند انتخاب مناسبی باشند.

فروشگاه لپ تاپ open box اپن باکس

کالاهای اپن باکس یا استوک ؟
در قسمت قبل توضیحاتی در خصوص کالاهای استوک و کالاهای اپن باکس گفته شد . در این قسمت شرحی بیشتر درمورد کالاهای اپن باکس و استوک خواهیم گفت با ما همراه باشید .

مهم ترین مزیت کالاهای اپن باکس :
کالای استوک یا اپن باکس کالایی در حد نو می باشد که اغلب دارای کارت گارانتی هست . وجود کارت گارانتی سلامت کالا را تضمین می کند . کالاهایی که به هر دلیلی مرجوع می شوند و به عنوان اپن باکس به فروش می رسند دارای مشکلات نیستند و ۲۴ ساعت الی ۷۲ ساعت مهلت تست دارند و چنانچه باز هم مرجوع بشوند هزینه تماما به مشتری باز خواهد گشت .

مهم ترین مزیت کالاهای استوک :
کالای استوک یا اپن باکس نیز دارای گرید بندی هستند . و اگر به خوبی جستجو کنید می توانید کالایی بسیار نو در دسته گریدA بیابید و آن را خریداری کنید . کالای استوک یا اپن باکس دارای لیست مشخصات هستند . آنها دارای یک جدول در قسمت بدنه شان هستند که اطلاعات را به خوبی در آن نوشته اند و هنگام خرید قابل روئت است .

چه کسانی نیاز به خرید کالای استوک یا اپن باکس دارند ؟
افرادی که علاقه مند به خرید کالا از برند های معتبر هستند اما امکان هزینه زیاد را ندارند می توانند کالای خود را به صورت استوک یا اپن باکس از برند های معتبر خریداری کنند .

افرادی که تعمیر کار هستند و نیاز به قطعاتی برای تعمیرات دارند می توانند اجناس استوک یا اپن باکس را خریداری کنند و قطعاتشان باز کرده و جهت تست های مختلف از آنها بهره بگیرند .
افرادی که مبتدی هستند و در استفاده از دستگاه دارای تجربه نیستند و ممکن است به دستگاه اسیب برسانند لذا بهتر است برای این که از این عمل جلوگیری بشود بهتر است ازکالای استوک یا اپن باکس استفاده کنند و در صورت اسیب رسیدن به محصول دچار ضرر بیشتری نشوند .
 

منبع

https://abidarstok.com/what-is-laptop-stack/

لپ تاپ open box یا اپن باکس چیست ؟